BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tėvai manęs nesupranta…

Daugelis mano bendraamžių pasakytų, jog tėvai jų nesupranta. Mes, paaugliai, sakytų jie, trokštam laimės, norim elgtis, rengtis taip, kaip norime mes, o tėvai mūsų nesupranta. Deja, elgtis, taip kaip nori, dar nėra taip trokštama laisvė. Laisvė - tai ir atsakomybė, pareiga, o ne tik neapgalvotas siekis veikti ką nori. Tuomet tėvai mums primena, jog egzistuoja ribos, kurių mūsų maištingos sielos nenori pripažinti. Tada ir sakome - „Tėvai mūsų nesupranta”. Bet iš tiesų yra kitaip.
Mane tėvai supranta. Aš galiu rinktis draugus, rengtis, šukuotis taip, kaip noriu aš. Svarbiausia, kad visuomet galiu pasikalbėti su savo tėvais: ir mama, ir tėčiu - kada tik noriu. Man jie ir draugai, ir vyresnieji patarėjai - tokie ir turi būti tėvai. Aš visada turiu teisę rinktis ir apsispręsti pati, bet visuomet galiu klausti ir gauti atsakymą, patarimą.
Ne visi tėvai ir ne visi vaikai yra vienodi. Kai kurie tėvai, manau, iš tiesų nepelnytai suvaržo savo vaikų savarankiškumą, ilgai nepasitiki savo atžalomis. Tai blogai. Tuomet paaugliai tik ir laukia momento, kaip „atitrūkti nuo grandinės”. Jų didžiausia svajonė, kad tėvai leistų vasarą grįžti į namus vėliau negu devintą valandą vakare. Man nereikia apie tai svajoti todėl, kad manimi pasitiki. Bet aš taip pat turiu svajonių… Mano svajonių sparnai yra apgaubti mano tėvų meilės. Nesvarbu, jog kartais aš ne iš karto suprantu mamos norus, patarimus, bet jie mane verčia susimąstyti ir ieškoti atsakymų.
Manau, kad tėvai su vaikais ir vaikai su tėvais nesusikalbėdavo visais laikais. Anksčiau galbūt paklusdavo iš baimės ir besąlygiškos pagarbos, bet viduje kentėdavo nemažiau negu dabar. Šių dienų žmonės susvetimėję. Nuoširdus bendravimas tampa retenybe. Todėl tėvai ir vaikai vis sunkiau supranta vieni kitus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Tėvai manęs nesupranta…”

  1.   Dziugas rašo:

    Dekui! :D padejot padaryti is Lietuviu namu darbus :D

Rašyk komentarą