BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gerbiamas Viljamai Šekspyre,

visų pirma norėčiau padėkoti už jūsų kūrybą. Dėja, kaip atidi skaitytoja, turiu jums keletą priekaištų ir rašau šį laišką norėdama įtikinti, jog sukūrėte netinkamą tėvo portretą tragedijoje „Hamletas”.

Akivaizdu, jog jūsų sukurtas herojus anaiptol nėra tėviškas ir tėvo vardo nevertas, net jei iš pradžių gali pasirodyti priešingai. Visuomenėje įprasta matyti, kad tėvas aukojasi dėl sūnaus, tačiau labai keista skaityti apie tėvą, kuris, pasinaudodamas savo sūnumi, tenkina asmeninius interesus. Keršto vedinas tėvas grįžta šmėklos pavidalu ir žino, kaip stipriai tai paveiks lojalų sūnų. Tą suvokdamas tėvas manipuliuoja Hamleto pareigos jausmu. Ištikimas sūnus, paveiktas piktų kėslų turinčio tėvo, beprasmiškai paaukoja savo gyvenimą, nes vienintelis tėvo siekis tai visai ne jo vaiko gerovė, bet keršto troškimas. Negi jūs nemanote, jog būtent egocentriškasis tėvo charakteris lemia visų veikėjų likimus?

Negana to, jog tėvo tikslai nėra kilnūs sūnaus atžvilgiu - priešingai, toks tėvo pasirodymas šmėklos pavidalu padaro didelę įtaką Hamletui - ilgainiui pakeičia jo vertybes. Iš malonaus, kilnaus, tauraus jaunuolio jis virsta keršto siekiančiu šaltakrauju, laisvai atsisakančiu meilės, švelnumo, gerumo, nes jam tai trukdo siekti užsibrėžto tikslo. Jūs, gerbiamas Šekspyre, taip parodote, jog tikslas pateisina visas priemones, kas, anaiptol, nėra sektinas pavyzdys jaunimui.

Manau, jog tėvo personažas gali daryti neigiamą įtaką skaitantiesiems ir nesąmoningai juos paveikti. Ydingas tėvo portretas ir negiamos vertybės neatitinka visuomenėje priimto tėvo įvaizdžio. Tai žlugdo tradicinį, visuomenėje priimtiną, šeimos modelį.

Būčiau labai dėkinga, jeigu priimtumėte šią kritiką personažų charakteristikos atžvilgiu ir apsvarstytumėte ar jūsų kūrinys nedaro žalos visuomenei.

V.M.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą