BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Charakteristika “Sename dvare”

Marija, dar vadinama Marina, yra trijų vaikų mama. Vaikai ją vadina mamate. Iš pažiūros moteris gyvena laimingai: turi mylintį vyrą Liudviką, du berniukus Jonelį ir Niką, dukrą Irusią.
Mamatė - tikinti, gerai išmananti katekizmą ir apskritai apsiskaičiusi, išsilavinusi moteris, todėl užklupti bėdų, ypač sveikatos, pas ją kreipiasi visi kaimo žmonės. Marija inteligentiška, grojanti pianinu - tai, ir skaitymas, daugiausiai malonumo jai suteikianti veikla. Todėl gyvendama kaime ji nesijaučia gerai, mano, kad tai ne jos vieta, laiko save bloga šeimininke. Mamatės troškimai - muzika, literatūra. Kaip pati sako: “Gyventi vien vyrui ir vaikam? Negaliu”. Svarsto, kad jos pašaukimas galėjo būti gailestingosios sesers. Manydama, kad suklydo savo gyvenimo pasirinkimo kelyje, dukrai ji linki laimės sakydama: “Gal būsi laimingesnė ir turėsi sielą, kuri svajos drauge su tavim.” Mamatė svajinga, o jos vyras ne toks, ir jei ne vaikai, ji būtų labai vieniša. Kaip Irusia sako apie mamą - “visados liūdnomis akimis”.
Laibas stuomuo, juodi plaukai, didelės tamsios akys, blankus veidas - taip atrodo Marija. Mamatės išvaizda nebuvo tokia graži kaip Domeikienės, tačiau jos moralinės vertybės daug aukštesnės. Mamatė turi nuostabių charakterio savybių: ji švelni, užjaučianti, supratinga. Žmonėse mato tik gerą: nesugeba subarti ar nubausti net pastebėjusi, kad jos darbininkė vagia. Mamatė nuolanki, gera žmona savo vyrui, tačiau kai reikia visada pastovi už savo vaikus. Net ir tada kai ciocia Katusia norėjo su savim pasiimti Irusią, mamatė drįso pasipriešinti vyrui ir neleido išvežti savo dukters bijodama, kad ta aplinka sugadins ją. Moralinės vertybės Marusiai yra aukščiau už viską.
Apibendrinus galima pasakyti, kad mamatė yra tyra, švelni, jautri ir teisinga būtybė - altruistiška, gyvenanti dėl kitų, o ne dėl savęs.

V.M.

Patiko (8)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą